Uživatelé datových schránek se někdy obávají do nastavení datové schránky zasahovat. Je to chyba, neboť správné nastavení datové schránky Vám umožňuje využití všech jejích funkcionalit jako je počet zpráv na stránce, zjištění stavu systému, změna hesla a jeho platnostirozšířené přihlašováníupozorňování na přijaté zprávy (notifikace)rozšíření seznamu uživatelů a nastavení nadstavbových funkcí jako je poštovní datová zpráva a datový trezor.

Naučíme Vás jak si Vaši datovou schránku správně nastavit a jednoduše s ní budete moci pracovat, jako by to byl Váš email.

Popis služeb:

Informace

Z informací o schránce je nejzajímavější informace o zatížení systému, která nám odhalí problémy při práci se schránkou, zejména pak problémy při odesílání zpráv.

Heslo a přihlášení do schránky

  • Změna hesla a jeho neomezená platnost usnadní přístup k datové schránce. Pak ale doporučujeme využít rozšířeného přihlašování. Umožníme Vám přihlásit se do schránky jak z Vašeho telefonu tak z jakéhokoliv operačního systému. Rozšířené přihlašování umožní uživateli přistupovat ke schránce za pomoci uživatelského certifikátu, SMS či bezpečnostního kódu a tím zvýšit ochranu datové schránky.

Upozornění na novou zprávu

Notifikační centrum upozorní uživatele datové schránky na příchod zpráv různými způsoby. Dobré je též upozornění na nedoručení zprávy příjemci. V seznamu uživatelů je možné schránku zpřístupnit jiným osobám s různými stupni pověření.

Poštovní datová zpráva

  • Poštovní datová zpráva je vlastně placené digitální „rekomando“.Přináší nezanedbatelné úspory finanční i časové oproti posílání doporučených zásilek poštou.
  • Platit můžete na základě uzavřené smlouvy s Českou poštou nebo pomocí kreditu.
  • Datový trezor zajistí ukládání zpráv i po uplynutí zákonné doby 90 dní. Tato služba je dle nás určená uživatelům s větším počtem zpráv. Ostatním uživatelům nabízíme jiná bezplatná či placená řešení. Zde najdete datový trezor od České Pošty.
  • Cena se pohybuje okolo 3000,- Kč měsíčně, pokud nepříjmáte každý den spousty datových zpráv, dá se problém vyřešit zálohováním jednotlivé zprávy.

Kredit

  • Kredit v rámci datové schránky umožňuje jednoduchou platbu placených služeb jako je poštovní datová zpráva a datový trezor.